خدمات

طراحی و اجرای پروژه های معماری

گروه معماری آرچی لرن  با انتخاب ایده های مناسب و منحصر به  فرد عناصر طراحی که برای فضای موردنظر ضروری به نظر می رسد و با  در نظر گرفتن فرهنگ و هویت مخاطب به ارائه نتیجه ای متناسب با کارکرد و نیاز از فضای مورد نظر را طراحی و در ادامه با بازنگری در طرح فضایی ، انتخاب مصالح ، جزئیات معماری و …. وارد فاز اجرا میشود که طراحان و مجریان با سابقه ما هنر ، خلاقیت و توانایی های خود را در پروژه هایی نظیر …. و ….. و….. به خوبی به نمایش گذاشته اند.

معماری سنتی – ایرانی

گچبری سنتی یکی از هنرهای زیبای تزئینی قدیمی برای نمای بیرونی و داخلی ساختمان  است که با سابقه ای طولانی در معماری سنتی جایگاه  ویژه ای را به خود اختصاص داده است، این نوع از تزیینات با قابلیت هایی همچون زودگیری، چسبندگی ، قابلیت حجیم شدن، مقاومت در برابر آتش سوزی ، قیمت پایین  شکل پذیری راحت و با استفاده از مهارت و هنر استادکاران حرفه ای ، یکی از برترین تخصص های تیم های هنری آرچی لرن است که که با استفاده از طرح های زیبا ، متنوع ، سنتی و مدرن می تواند تاثیر چشم گیری در تزیینات نمای داخلی اتاق ها ، سقف خانه ها و… بگذارد.

کاشی کاری سنتی هفت رنگی

زیبایی و اعتبار معماری ایرانی تا حدود زیادی به تزیینات آن وابسته است یکی از مهمترین تزیینات درمعماری،هنر کاشی هفت رنگی است که یکی از زیباترین انواع کاشی به شمار میرود، اوج هنر کاشی هفت رنگ را در مشهد می توان در حرم مطهر رضوی مشاهده کرد.تولید ، فروش و استفاده از این نوع کاشی در معماری امروز از خدمات خاص گروه معماری ارچی لرن می باشد. فضای هنرنمایی هنرمندان،تولید کنندگان و استادان کاشیکار در این گروه معماری به نحوی فراهم شده است که می توانند از محدودیت اشکال هندسی رهایی یافته و طرح ها ومناظر مختلف را روی خشت های کاشی هفت رنگی به وجود آورند.

کاشی کاری معرق

هنر کاشی کاری را می توان گفت یکی از زیباترین و چشم نوازترین هنرهای اصیل معماری سنتی ایرانی دانست که صحن و سرای حرم مطهر رضوی را به نمایشگاهی مصور از فرهنگ و هنر ایرانی تبدیل کرده است. اوج هنر کاشی کاری معرق  در صحن آزادی و صحن جامع رضوی به خوبی نمود یافته است. و استفاده خاص و نمادین از این نوع کاشی کاری توسط هنرمندان و استادان ماهر تیم حرفه ای گروه معماری آرچی لرن از این نوع کاشی به عنوان تزیینات در معماری فضاهای بیرونی و نماهای داخلی بناها غالبا چشم گیر است.

آجر کاری سنتی

استفاده از آجر هم چون سنگ و چوب که عطر و بوی و حس و حال طبیعت را برای ما به ارمغان می آورد.یا به بیانی دیگر می توان با جرات گفت که آجرکاری سنتی  در طراحی نما و دکوراسیون داخلی از زمان های بسیار دور مورد استفاده بوده است. به خصوص آجر سنتی و دست ساز که جایگاه ویژه ای در معماری سنتی ایران به خود اختصاص داده است. تولید اجر سنتی و استفاده از آن در یک ساختمان آجری با نقوش هندسی معنادار در طراحی بناها و پروژه های گروه معماری آرچی لرن همچون رستوران دهکده شاندیز و پروژه زشک ترکیبی از سلیقه های متنوع معماران هنرمند این گروه معماری می باشد.

آجر کاری معقلی

هنر تولید انواع آجر و اجرا و چیدمان آن در بناها به منظور عرضه نماهای تزیینی متناسب با هویت و اصالت معماری سنتی ایرانی شیوه های گوناگون دارد. اجرا آجر کاری معقلی که ترکیبی از آجر و کاشی است یکی از انواع این روش های زیبا و متنوع در طراحی و زیبا سازی بناها و دکوراسیون داخلی به شمار می رود که از فعالیت ها و خدمات خاص گروه معماری آرچی لرن می باشد که در پروژه هایی نظیرباغ ویلا خادر و پروژه مسکونی جناب کریم نژاد به خوبی نمود یافته است.

گچ بری سنتی

یکی از هنرهای زیبای تزئینی قدیمی برای نمای بیرونی و داخلی ساختمان است که با سابقه ای طولانی در معماری سنتی جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده است، این نوع از تزیینات با قابلیت هایی همچون زودگیری، چسبندگی ، قابلیت حجیم شدن، مقاومت در برابر آتش سوزی ، قیمت پایین شکل پذیری راحت و با استفاده از مهارت و هنر استادکاران حرفه ای ، یکی از برترین تخصص های تیم های هنری آرچی لرن است که که با ستفاده از طرح هاس زیبا ، متنوع ، سنتی و مدرن می تواند تاثیر چشم گیری در تزیینات نمای داخلی اتاق ها ، سقف خانه ها و… بگذارد.

مقرنس کاری

مقرنس کاری که یکی از مهمترین عناصر تزیینی در بناهای مذهبی به  شمار می رود و در تزیینات صحن  و سرای حرم مطهر رضوی نیز جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده است. استفاده از مقرنس کاری با گچ و کاشی باعث ایجاد طرح های بسیار چشمگیری در سردرها ، درون گنبدها ، داخل محراب ها و شبستان های مساجد و اماکن مقدس مذهبی شده است و در کارهای متنوع و متفاوت گروه معماری آرچی لرن مانند رواق های حرم مطهر رضوی و سردر ورودی اماکن مقدس نظیر مسجد حضرت ابوالفضل(ع) تهران  و مسجدالرضا (ع)  مشهد و… به نمایش میگذارد . این سبک از کارها موجب گسترش روز افزون هنر کاشی کاری نیز می گردد.

کاربندی

تزیینات در معماری ایرانی علاوه بر زیبایی ، حکم سازه ای را نیز دارد که پشت این زیبایی و استحکام از فلسفه و هندسه خاصی برخوردار است. شاخص ترین این ویژگی ها را می توان در هنر کاربندی دید که علاوه بر هنر ، هندسه و ریاضیات را نیز در خود جای داده است. استفاده از هنر کاربندی با مشخصه هایی نظیر مردم وار کردن فضا ، عایق حرارتی ، به نظم دراوردن فضای داخلی ، تنظیم نور و صدا ، مرتبط ساختن خطوط عمودی و منحنی در بناهایی متنوع نظیر …….و ……. از نمونه کارهای زیبای هنری تیم حرفه ای معماری آرچی لرن می باشد.

آینه کاری

آينه کاري هنر ايجاد اشکال منظم در طرح ها و نقش هاي متنوع با قطعات کوچک و بزرگ آينه به منظور تزيين سطوح داخلي بناهاست. حاصل اين هنر که  ايجاد فضايي درخشان و پرتلألؤ است و از بازتاب پي درپي نور در قطعات بي شمار آينه پديد مي آيد در بناهای معماری و اماکن مذهبی کار شده توسط هنرمندان با ذوق گروه معماری آرچی لرن همچون … و …..و …..قابل مشاهده و بازدید است. آينه کاري را بايد واپسين ابتکار هنرمندان ايراني در گروه هنر هاي زيبا دانست که ايرانيان در معماري داخلي و تزيين درون بنا به کار گرفته اند.

منبت کاری چوب

رشته صنایع دستی که دامنه گسترده و هنرهای زیبا و متنوعی را شامل می شود از جمله فعالیت ها و خدمات ویژه گروه معماری آرچی لرن به شمار می رود .یکی از شاخه های این هنر ایجاد نقوش زیبا ، چشم نوازی است که هنرمندان ما برروی چوب به زیباترین شکل خلق می کنند و هنر منبت کاری را با طرح ها و نقوش چشم انداز به نمایش میگذارد.

پتینه کاری

یکی از روش های نوین برای ایجاد تغییرات زیبا و متفاوت در دکوراسیون داخلی است که به صورت تخصصی با ابزارها و شیوه های متنوع با ایجاد بافت های زیبا و شیک روی انواع سطوح مانند سقف ، دیوار ها و یا اشیا مختلف با ابداعات هنرمندانه و حرفه ای توسط هنرمندان تیم حرفه ای معماری آرچی لرن جلوه ای جدید و زیبا به محل زندگی و کار شما می دهد.

نقاشی

انتخاب نوع رنگ آمیزی و اعتماد به یک استاد کار نقاش ماهر از شاخصه های نقاشی یک ساختمان است که در خصوص انتخاب نوع رنگ آمیزی یک ساختمان توجه به سرعت نقاشی ، حساسیت به بو، براق یا مات بودن سح کار ، کیفیت و تمیزی سطح کار ، مورد نظر است.که تیم حرفه ای گروه معماری آرچی لرن با رائه خدمات با کیفیت و قیمت مناسب بهترین نتیجه را ارائه خواهد داد.

Call Now Buttonتماس