کامل ترین راهنمای خرید کاشی آشپزخانه!

کاشی آشپزخانه

پوشش اصلی آشپزخانه کاشی است، کاشی های زیبا انتخاب کنیم

کاشی آشپزخانه

بهتر است قبل از قیمت و خرید کاشی آشپزخانه بدانید

خرید کاشی آشپزخانه یکی از مهمترین و اصلی ترین نکات در دکوراسیون خانه است. آشپزخانه اصلی ترین بخش هر خانه است و قلب خانه محسوب می شود و اکثر افراد بیشتر تایمی که در خانه می گذرانند را درون آشپزخانه هستند. زیبایی آشپزخانه تاثیر مستقیمی در زیبایی خانه دارد و استفاده از متریال ها و رنگ های زیبا و جذاب در آن باعث می شود خانه و آشپزخانه ای زیبا و با دلباز داشته باشید.

در معماری های گذشته و قدیمی، آشپزخانه نمایی بسته داشت و طراحی کاملا جدا داشت و از داخل پذیرایی دید نداشت اما با گذشت زمان و به روز شدن معماری و طراحی داخلی، محیط آشپزخانه کمی باز شد و در دید افراد قرار گرفت، به همین جهت زیبایی آن بسیار مهم است و دکوراسیون آن در دید افراد است. قیمت و خرید کاشی آشپزخانه همواره مسئله مهمی برای معماران و طراحان عزیز بوده است که در این صفحه به صورت کامل در مورد این موارد  توضیح داده ایم.

دریافت مشاوره رایگان برای خرید کاشی آشپزخانه

کاشی_آشپزخانه

برای بسیاری از افراد زیبا بودن آشپزخانه مهمترین نکته خانه است، مثلا خانمها در زمان انتخاب منزلی برای سکونت، بدون فوت وقت به آشپزخانه آن خانه می روند و آن را بررسی می کنند و اگر آشپزخانه از نظر زیبایی حرفی برای گفتن نداشته باشد، دیدن سایر بخش های خانه ضرورتی ندارد!

علاوه بر زیبایی محیط آشپزخانه باید از نظر بهداشتی بودن بسیار مناسب باشد و از متریال هایی استفاده شده باشد که در صورت شستن و تمیز کردن آشپزخانه به آنها صدمه ای وارد نشود. سرامیک و کاشی سنتی یکی از بهترین و مناسب ترین متریال ها برای آشپزخانه است که با طرح ها و رنگ های زیبایی که دارد باعث زیبایی بیش از حد محیط آشپزخانه می شود. همچنین این مصالح با مقاومت بالایی که در برابر آب و رطوبت دارند نیز در آشپزخانه بسیار کاربردی هستند و از نظر بهداشتی مناسب اند.

خرید_کاشی_آشپزخانه

کاشی آشپزخانه بهتر است یا سرامیک؟

جدا از زیبایی نکته های مهمی وجود دارد که در آشپزخانه باید به آن ها بسیار دقت کنید. همانطور که گفتیم آشپزخانه یکی از پر رفت و آمد ترین مکان های خانه است و متریالی که در کف آن استفاده می شود باید در برابر فشار و ضربه و سایش مقاوم باشد تا در اثر رفت و آمد زیاد، صدمه نبیند.

علاوه بر این مورد، آشپزخانه به دلیل اینکه در معرض چربی و کثیفی است باید دائما تمیز شود و این مورد نیازمند متریالی است که در برابر آب و رطوبت بسیار مقاوم باشد و در صورت برخورد شوینده های اسیدی، سطح آن خراب نشود و در زیبایی آن تاثیری نگذارد. آشپزخانه محل پخت و پز هر خانه است و مصالحی که در بین کابینت ها و کنار اجاق گاز به کار می رود همیشه در معرض حرارت و گرما است و این نکته نیز یکی از مواردی است که باید در انتخاب مصالح به آن دقت نمایید.

حال برای جواب به سوال کاشی آشپزخانه بهتر است یا سرامیک، باید بگوییم که سرامیک مقاومت بالاتری در برابر فشار و ضربه دارد و همچنین با توجه به جذب آب پایینی که دارد در برابر آب نیز مقاوم تر است، اما کاشی مقاومت کمتری در برابر رطوبت و آب و همچنین فشار دارد اما طرح ها و رنگ های جذاب تری نسبت به سرامیک دارد. برای استفاده در کف متریال پیشنهادی ما سرامیک و برای استفاده در بدنه و دیوار ها کاشی است که هر کدام برای این بخش ها بسیار مناسب و کاربردی هستند.

قیمت_کاشی_آشپزخانه

انتخاب رنگ کاشی آشپزخانه

کاشی طرح ها و رنگ های بسیار متنوعی دارد و در زمان خرید کاشی آشپزخانه دست شما بسیار باز خواهد بود. اما چند نکته در انتخاب رنگ و طرح وجود دارد که در خرید شما بسیار تاثیر گذار است و باید به آن دقت کنید. مهمترین نکته هایی که باید در خرید به آن دقت کنید عبارت اند از:

_ طرح کلی انتخابی شما چه سبکی است؟ سنتی ایرانی؟ کلاسیک؟ مدرن؟ مینیمال؟

_ کابینت و مبلمان منزل شما چه طیف رنگی ای دارند؟

_ متراژ آشپزخانه شما چقدر است؟

_ آشپزخانه شما نور طبیعی کمی دارد یا زیاد؟

در صورتی که جواب سوال های بالا را داشته باشید انتخاب مصالح آشپزخانه و خرید آنها برای شما بسیار آسان می شود و در صورت مشورت با یک متخصص به راحتی می توانید مناسب ترین متریال را با توجه به محیط آشپزخانه خود خریداری کنید. اما در این بخش چند مورد از نکته های مهم در خرید را برای شما شرح می دهیم.

انتخاب ابعاد کاشی آشپزخانه از مهمترین نکاتی است که باید به آن دقت کنید. با توجه به این مورد که اکثر آشپزخانه های ایرانی متراژ پایینی دارند، باید از کاشی هایی با ابعاد بزرگتر استفاده کنید تا فضای شما بزرگ تر و دلباز تر دیده شود. همچنین با توجه به اینکه آشپزخانه محل پر رفت و آمدی است استفاده از رنگ سفید در متریال کف، باعث می شود کثیفی ها و لکه ها به راحتی دیده شوند و آشپزخانه کثیف به نظر برسد. استفاده از رنگ های خنثی مانند طوسی و کرمی در کف و دیواره ها باعث بازتاب شدن نور و دلباز تر شدن آشپزخانه و همچنین دیده نشدن لکه ها می شود. اگر نور طبیعی آشپزخانه شما زیاد است و نور خورشید به راحتی وارد آشپزخانه تان می شود می توانید از رنگ ها تیره مانند سورمه ای و مشکی نیز استفاده کنید که باعث زیبایی بیش از حد محیط آشپزخانه می شود.

کاشی_طرح_دار_آشپزخانه

رنگ قهوه ای

رنگ قهوه ای با توجه به اینکه رنگ خاک است، استفاده از آن در محیطی مانند آشپزخانه می تواند باعث بوجود آمدن حس زیبا و گرمی در افراد شود و از لحاظ روانشناسی برای این محیط بسیار مناسب است. قهوه ای یکی از پر طرفدار ترین رنگ هاست که در صنعت های مختلفی مانند پوشاک و مد نیز استفاده می شود. این رنگ باعث کاهش اشتهای افراد می شود و از پرخوری کاذب جلوگیری می کند.

از این رو استفاده از این رنگ در دکوراسیون های مدرن و امروزی مخصوصا اگر با رنگ کرمی ترکیب شود باعث بوجود آمدن فضایی فوق العاده شود. البته که رنگ قهوه ای رنگی خنثی است و قابلیت ترکیب با اکثر رنگ های را داراست اما با توجه به اینکه رنگ قهوه ای رنگی تیره است باید در استفاده از آن در دکوراسیون خود بسیار دقت داشته باشید تا محیط شما تاریک و دلگیر نشود.

کاشی_آشپزخانه_جدید

رنگ سبز

رنگ سبز که یکی از پر طرفدار ترین رنگ های دنیاست امروزه در اکثر قسمت های زندگی انسان به کار می رود و خاصیت های درمانی و روانشناسی بسیاری دارد. از این رنگ در تمامی صنعت ها استفاده می شود که دکوراسیون یکی از آن هاست. رنگ سبز از دیرباز یکی از اصیل ترین رنگ های کشور ما بوده است و در ساخت بناهای تاریخی و قدیمی نیز استفاده شده است.

رنگ سبز طیف رنگی بسیار فراوانی دارد که چند مورد از آن ها مانند فیروزه ای و کله غازی و یشمی از پرطرفدار ترین و پرکاربردترین ها در صنعت دکوراسیون داخلی است. استفاده از رنگ سبز در آشپزخانه باعث ایجاد محیطی صمیمی و گرم می شود و باعث لذت بخش تر کردن غذا خوردن در آشپزخانه می شود. از این رنگ می توانید در کنار رنگ هایی مانند سفید، طوسی، کرمی، نارنجی و … استفاده کنید.

کاشی_آشپزخانه_مدرن

زرد پرتقالی

رنگ زرد پرتغالی یکی از محبوب ترین رنگ های طیف زرد است و یکی از مناسب ترین رنگ ها برای استفاده در آشپزخانه است. این رنگ با گرمای زیادی که دارد باعث ایجاد فضایی بسیار گرم و با نشاط در آشپزخانه می شود. از طرفی استفاده از کاشی آشپزخانه با رنگ زرد پرتغالی باعث می شود آشپزخانه شما روحیه بخش تر شود.

اگر آشپزخانه شما کمی کوچک است و نورگیر کمی نیز دارد پیشنهاد می کنیم حتما از این رنگ در دکوراسیون آن استفاده کنید زیرا این رنگ بازتاب نور فوق العاده ای دارد و باعث می شود آشپزخانه شما بزرگ تر و دلباز تر دیده شود. این رنگ با رنگ های تیره مانند سورمه ای و مشکی نیز همخوانی بسیار بالایی دارد و به راحتی با آنها ست می شود.

کاشی_آشپزخانه_سنتی

خرید و قیمت کاشی آشپزخانه

قیمت کاشی آشپزخانه از مهم ترین موارد در خرید است که همیشه برای مشتریان عزیز مسئله بزرگی بوده است و همه به دنبال خرید بهترین متریال با مناسب ترین قیمت هستند. قیمت کاشی آشپزخانه همیشه نسبت به درخواست های شما متغیر است و به نسبت تغییر طرح و رنگ و مخصوصا ابعاد قیمت نیز تغییر می کند. کاشی های آشپزخانه در طرح های متفاوتی به صورت ظریف، گلدار، تک رنگ، هندسی و … تولید می شوند که هر کدام قیمت متفاوتی دارند.

از طرفی با توجه به اینکه تولید کاشی با هر ابعادی تولید متفاوتی دارد، ابعاد کاشی آشپزخانه نیز در قیمت تاثیر گذار است و هر چقدر که ابعاد کاشی درخواستی شما کوچک تر باشد تولید سخت تر و طبیعتا قیمت نیز بیشتر می شود. پیشنهاد می کنیم قبل از خرید کاشی آشپزخانه حتما با متخصصان ما از طریق شماره های درج شده پایین وبسایت و یا دکمه پشتیبانی رایگان در واتس اپ کنار صفحه ارتباط بر قرار کنید و با راهنمایی آن ها متریال مناسب خود را خریداری نمایید.

چرا کاشی آشپزخانه آرچی لرن؟

ما در آرچی لرن با کوتاه کردن چرخه تولید تا فروش و استفاده از تکنولوژی های روز علاوه بر افزایش کیفیت محصولات خروجی ، توانسته ایم با قیمتی بسیار پایین محصول خروجی را ارائه دهیم

مشاوره و خرید