قیمت و خرید کاشی سنتی و سرامیک ( خرید 10 دسته کاشی سنتی)

سرامیک و کاشی سنتی کفپوشی مستحکم است، از این جهت در طراحی تمام سبک های معماری محبوبیت خاصی دارد. در منزل، رستوران، مکانهای پرتردد، حتی فضاهای خارجی قابل استفاده است. داشتن طرح و الگوهای متنوع و زیبا طوری که قیمت کاشی منصفانه باشد مهم است. خرید کاشی سرامیک کف باید از هر جهت مناسب باشد. در مجموعه آرچی لرن طرح ها نامحدود است.

سرامیک_کف
سرامیک_کف
سرامیک_کف
سرامیک_کف
سرامیک_کف
سرامیک_کف
سرامیک_کف
سرامیک_کف
سرامیک_کف
سرامیک_کف

یکی از اصیل ترین مصالح در معماری ایرانی است و در اکثر نقاط جهان، معماری ایران را با این هنر پر نقش و نگار و رنگارنگ می شناسند وشاید بدون این متریال سنتی هویت و مفهوم معماری ایرانی اسلامی فراموش شود در آرچی لرن تمام طرح ها، از تیموری تا قاجاری را برایتان می سازیم کافیست طرحتان را انتخاب کنید و برای اطلاع از قیمت سرامیک و قیمت کاشی سنتی با ما تماس بگیرید.

کاشی_ایرانی_سنتی
کاشی_ایرانی_سنتی
کاشی_ایرانی_سنتی
کاشی_ایرانی_سنتی
کاشی_ایرانی_سنتی
کاشی_ایرانی_سنتی
کاشی_ایرانی_سنتی
کاشی_ایرانی_سنتی
کاشی_ایرانی_سنتی
کاشی_ایرانی_سنتی

در طراحی معماری، آشپزخانه جایگاه ویژه ای دارد معمولا زمان زیادی را در آن سپری میکنیم لذا بهداشت و زیبایی آن اهمیت خاصی را می طلبد، سرامیک به عنوان متریالی سیقلی و قابل شستشو بهترین گزینه بهداشتی است اما با طرحی زیبا، علاوه بر تمیزی فضایی دلنشین و خواستنی می سازد. طرح های متنوع ایرانی، مراکشی و اسپانیایی ما آشپزخانه شما را بی نظیر می کند. قبل از خرید در مورد طرح با ما مشاوره کنید و از قیمت سرامیک و کاشی  سنتی آشپزخانه آسوده خاطر شوید.

کاشی_آشپزخانه
کاشی_آشپزخانه
کاشی_آشپزخانه
کاشی_آشپزخانه
کاشی_آشپزخانه
کاشی_آشپزخانه
کاشی_آشپزخانه
کاشی_آشپزخانه
کاشی_آشپزخانه
کاشی_آشپزخانه

در گذشته تمام سطح دیوار آشپزخانه را یک دست کاشی می کردند چه قسمت هایی پشت کابینت، چه قسمت هایی که در معرض دید بودند اما امروزه حد فاصل کابینت زمینی و هوایی را با طرح های دکوراتیو و زیبا پوشش میدهند که طراوت آشپزخانه را دو چندان می کند و از آنجایی که این فضا سطح کمی را در برمیگیرد هزینه بر نخواهد بود. قبل از خرید بین کابینتی طرح مورد نظرتان را برایمان ارسال کنید.

کاشی_بین_کابینتی
کاشی_بین_کابینتی
کاشی_بین_کابینتی
کاشی_بین_کابینتی
کاشی_بین_کابینتی

قیمت سرامیک استخری وحوض بستگی به  مقاومت بالا در برابر یخ زدگی و میزان جذب آب آن دارد، از طرفی لعاب آن مقاوم در برابر خوردگی و شوینده های قوی باشد. در انتخاب متریال استخری و حوض باید یه این مسائل توجه داشت. طرح های استخر و حوض در معماری فرهنگ های مختلف متنوع است. انتخاب طرح با شما ساخت با ما.

کاشی_استخری_حوض
کاشی_استخری_حوض
کاشی_استخری_حوض
کاشی_استخری_حوض
کاشی_استخری_حوض

ایران موطن اصلی کاشی سنتی هفت رنگ می باشد و در طی دوره های مختلف تاریخی چه از نظر نحوۀ ساخت و چه از نظر شکل و شمایل دچار تغییرات بسیاری شده اند. قبل از خرید کاشی هفت رنگ نگاهی به کاخ ها و باغ های ایران بیندازید، حتی اگر کاخ گلستان را بخواهید تک تک طرح های آن را ساخته و به محل زندگی و کارتان می آوریم.

کاشی_هفت_رنگ
کاشی_هفت_رنگ
کاشی_هفت_رنگ
کاشی_هفت_رنگ
کاشی_هفت_رنگ

بیش از 1000 سال است که معرق در ایران ساخته می شود، معرق با تهیه قطعات رنگین کوچک کاشی سنتی و جفت و جور کردن آنها شبیه به پازل است، حال آن که هفت رنگ بیشتر به نقاشی شبیه است. از جمله ویژگی های معرق می توان به تنوع در طرح، تنوع در اندازه و ابعاد و استحکام بالا اشاره کرد. قبل از خرید معرق اطلاعات نحوه ساخت و اجرا را از ما بگیرید.

کاشی_معرق
کاشی_معرق
کاشی_معرق
کاشی_معرق
کاشی_معرق

مهمترین عامل شکوه و زیبایی معماری مساجد ایرانی تزئینات کاشی سنتی است. هنرمندان این رشته باید از تجربه کافی برخوردار باشد تا با توجه به ویژگی و مکان استفاده آن در مسجد و یا اماکن متبرکه بتوانند قبل از ساخت و خرید مشاوره لازم را در انتخاب طرح، رنگ آمیزی، نوع بدنه، مدل خطاطی و غیره به کارفرما بدهند. در آرچی لرن مشاوره رایگان قبل از سفارش را خواهید داشت.

کاشی_مسجد
کاشی_مسجد
کاشی_مسجد
کاشی_مسجد

کاشی سنتی چیست؟

قیمت و خرید کاشی سنتی و سرامیک مستلزم شناخت آن است، قطعه ای سنگی مصنوعی است که طول و عرض آن مختلف بوده و ضخامت آن چند میلیمتر است، و یک روی آن دارای سطحی شیشه ای بوده و کاملا صاف و صیقلی می باشد.

قیمت کاشی سنتی و سرامیک بسته به کیفیت نوع و کاربرد محصول متفاوت است.

محصولی سفالین است که در ساختمان کاربرد و اهمیت ویژه ای دارد مانند حمام ها، توالت ها، آشپزخانه ها و آب ریزگاه های عمومی و غیره، برای تزئینات داخـل و خـارج ساختمان و همچنین برای بهداشت و عایق رطوبت به کار می رود.

نوع لعابی و دیواری فرآورده ای است سفالین متشکل از دانه های و ظریف بلورین و متخلخل که معمولاً در حرارتی بالاتر از هزار درجه سلسیوس، پخته و یک رویه آن از لعاب پوشیده شده است. رویه لعابین به صورت براق، نیمه براق و مات تولید میشود.

خرید_کاشی_سنتی

تاریخچه ساخت در ایران

قبل از اسلام

کاشی ایرانی قدمتی چند هزار ساله دارد برخی مورخین ساختش در ایران را به حدود 3300 سال قبل در تمدن ایلامی نسبت میدهند.

دروازه بابل نیز که در عراق کنونی جای داشته مزین به این هنر 2600 سال قبل به نام الهه آشوری، ایشتار ساخته شده است. اصل این دروازه اکنون در موزه برلین است.

هخامنشیان با این متریال و آجر لعابدار کاخ ها را تزیین می کردند مثل کاخ آپادانای داریوش بزرگ در شوش و تخت جمشید. معماران ساسانی از آن با طرح های گل وگیاه و انسان و پرندگان استفاده می کرد.

کاشی_سرامیک_چیست

بعد از اسلام

بعد از اسلام کاشی مسجد  با اشکال هندسی باب شد. مثل مسجد سید اصفهان و مسجد جامع گناباد که محراب آن دارای کتیبه ای به خط کوفی و نقوش های گیاهی هندسی است.

کاشی سنتی ایرانی در دوره تیموری عصر طلایی خود را تجربه کرد و دیگر تنها در سطوح مسطح کار نمی شد بلکه در سطح خارجی و زیر گنبد نیز مورد استفاده قرار گرفت مسجد گوهرشاد مشهد و مسجد جامع یزد از نمونه های اعتلای این متریال در معماری ایران است.

مسجد_گوهرشاد_مشهد

قسمت های تشکیل دهنده

بدنه

قسمت سفالین که پیکره اصلی آن را تشکیل میدهد، در مقاومت و ماندگاری نهایی آن نقش بسزایی دارد.

لعاب

ماده ای شیشه ای و براق است که به همراه اکسید فلزات و اکسیدهای معدنی استفاده می شود. جهت نفوذ ناپذیری در برابر رطوبت، قابل شستشو بودن، مسایل بهداشتی و از همه مهمتر زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد.

موادی که برای ساخت بدنه استفاده می شود

خاک رُس (clay)

رُس کانی طبیعی آگلومره، شامل فیلوسیلیکات آلومینیوم آب‌دار است که در ترکیب با آب، خاصیت پلاستیکی می یابد و با خشک شدن سفت می‌شود این خاک به لحاظ اندازه در دسته ریزدانه ها قرار میگیرد.

(Bentonite) بنتونیت

از ویژگی های بنتونیت یا گل سرشویی شکل پذیری، چسبندگی و مکش آب بالاست که سه الی چهار برابر وزن خود آب می کشد و متورم می شود. از همین جهت آب بندی کردن در ساختمان و سد سازی مورد استفاده قرار می گیرد.

این ماده از قدیم در ایران شناخته شده بوده و کاربردهای مختلفی داشته است از جمله اینکه آن را با برگ گل مخلوط کرده استراحت می دادند و سر و بدنشان را با آن می شستند. سعدی در بیت شعری اشاره به کاربری آن دارد:

گِلی خوشبوی در حمام روزی رسید از دست محبوبی به دستم

به گفتا من گِلی ناچیز بودم ولیکن مدتی با گل نشستم

(Kaolinite) کائولین

یک کانی معدنی است که با نام ترابا یا خاک چینی نیز شناخته می شود، کائولین نام تپه ای در کشور چین است که سالیان سال این ماده را از آن استخراج می کردند

این ماده باعث براقیت و چسبندگی بیشتر لعاب به بیسکوئیت (بدنه) می شود

کائولین کاربردهای صنعتی فراوانی دارد نظیر:

  • در صنعت کاغذ سازی به عنوان براق کننده سطح کاغذ
  • تولید کرم و ماسک های محافظ پوست
  • ساخت سرامیک
  • در تصفیه آب و فاضلاب
 بال کلی (BallClay)

برخی علت نام گذاری این ماده به رس توپی را شکل ظاهری ماده میدانند در صورتی داستان به نحوه استخراج این ماده در انگلستان بر می گردد.

در روش سنتی برداشت این خاک رس از معادن از ظروفی مکعبی استفاده می شد که به مرور زمان با ضربه خوردن و ساییده سدن کنج های آن گرد می شدند و خاک برداشتی گرد می شد از این جهت به آن بال کلی یا رس توپی می گویند.

(Feldspar) فلدسپات

فلدسپات کانی بلورین است که در سنگ‌های آذرین یافت می‌شود.

از آنجایی که دمای ذوب فلدسپات ثابت نیست در دمای پایین به آرامی ذوب می شود و باعث نرم و مربوط شدن سایر ترکیبات بدنه می شود در نتیجه ذوب کوارتز و خاک رس را تسریع می بخشد و به عنوان کاتالیزور پوشش شیشه ای مواد در دمای پائین عمل می کند.

فلدسپات مقاومت بدنه را افزایش داده و از بروز لکه در سطح بدنه جلوگیری میکند.

سیلیس (Silica)

سیلیس ماده ای طبیعی، نسوز و دیرگداز است و اجازه نمی دهد که گل بدنه که دمای ذوب به نسبت پایینی دارد درکوره شکننده شود و یا شکل ظاهری آن بهم بریزد، در دمای یاد شده سیلیس ذوب شده و با حالت چسبندگی و خاصیت شیشه ای که دارد وقتی سرد می شود مانند عملکرد آرماتور در بتن آرمه اجزای بدنه را به هم متصل میکند و  مقاومت بدنه را بالا می برد.

سیلیس در مجموع ساختار اسکلت بندی بدنه را بهبود بخشیده، مقاومت مکانیکی و ضربه پذیری بدنه را افزایش می دهد و به خاصیت شکل پذیری گل بدنه کمک شایانی میکند فقط باید توجه داشت که میزان آهن موجود در سیلیس حداقل ممکن باشد این موضوع در انتخاب و قیمت سرامیک مهم است.

قیمت_کاشی_سنتی

تاریخچه مواد اولیه در ساخت

کشف شیشه

شیشه حدود 10000 سال قبل در مصر از ترکیب نمک، شن و ماسه کشف شده است. مصریان به این ترکیب خاک رس هم اضافه کردند و حرارت دادند به این صورت لعاب کشف شد. با اینکه لعاب خود نوعی از شیشه است اما در ترکیب شیمیایی با آن فرق دارد. لعاب حداقل یک جزء ترکیبی بیشتر از شیشه دارد تا بتواند شیشه ذوب شده را روی یک سطح عمودی نگهدارد و آن هم اکسید آلومینیوم می باشد که حالت چسبندگی آن را تشکیل می دهد. خاک رس و یا  اکسید فلزات را وقتی به ترکیبات شیشه اضافه کنیم لعاب به دست می آید.

البته لعابها طیف وسیعی از مواد معدنی و آلی را در بر میگیرد. لعاب معمولاً مخلوطی از فلدسپات، اکسید سرب و کوارتز است این مواد را بعد از آسیاب و نرم کردن به صورت خمیری رقیق درمی‌آورند.

کشف لعاب

لعابها طیف وسیعی از مواد معدنی و آلی را در بر میگیرد. معمولاً مخلوطی از فلدسپات، اکسید سرب و کوارتز است این مواد را بعد از آسیاب و نرم کردن به صورت خمیری رقیق درمی‌آورند. آنگاه جسم سرامیکی را در این خمیر غوطه‌ ور کرده و پس از خشک شدن در کوره تا دمای مشخصی گرما می‌دهند. پس از لعاب اول نوشته یا طرحی را روی آن نقاشی می‌کنند و دوباره لعاب می دهند و بار دیگر حرارت می‌دهند. بعد از این مرحله قطعه مورد نظر مستحکم تر و ارزشمندتر خواهد شد.

لعاب ها می توانند کدر یا شفاف باشند مات یا براق باشند. رنگی یا بی رنگ، زبر و یا نرم باشند. لعاب باعث غیر قابل نفوذ بودن، دوام، قابل شستشو شدن و مقاومت در برابر مواد اسیدی شوند و یا اگر تخلخلی روی بدنه باشد آن را می پوشاند.

ابتدایی ترین لعاب ها از مخلوط گل رس، نمک و آب بوده است. این لعاب درجه پخت پایین داشته است.

به مرور لعاب های سربی به دست آمد که می توان آن را آغازی بر ساخت لعاب های امروزی دانست.
چینی ها حدود 2200 سال قبل، پخت لعاب با حرارت بالا را کشف کردند آنها متوجه شدند حرارت بالا باعث جلا دادن لعاب می گردد. بعلاوه چینی ها از اکسید سرب، مس، منگنز و سنگ های سیلیکاتی برای ساخت لعاب های رنگی استفاده کردند.

تاریخچه_لعاب_چینی

نوآوری گروه آرچی لرن و تاثیر مثبت بر قیمت در خرید کاشی سنتی

کاشی هفت رنگ معرق در طرح، بدنه و لعاب شباهت ها و تفاوتهای زیادی دارند. اما بزرگترین تفاوتشان این است که کاشی هفت رنگ با کنار هم گذاشتن تایل های کاشی و ترسیم خطوط و نقوش با لعاب بر روی آنها و سپس پخت در کوره به دست می آید. حال آنکه کاشی معرق ابتدا پخت و تهیه شده و با برش هر قطعه از کاشی های رنگارنگ و کنار هم چیدنشان به صورت پازل تهیه می شود. پس معرق زمان زیادی برای اجرا و صرف هزینه بالا را طلب میکند. به این منظور گروه معماری سنتی آرچی لرن ابداع و نوع آوری خاصی در حوزه کاشی سنتی به کار بسته که می توان با کاشی هفت رنگ طرح ها و چیدمان کاشی معرق را تهیه کرد. هزینه ها کاهش پیدا می کند و سرعت کار بسیار بالا می رود.

انواع لعاب و تاثیر آن در قیمت و خرید کاشی سنتی

لعاب ها از نظر ویژگی های فیزیکی و ظاهری، ترکیبات شیمیایی، مقاومت در برابر مواد شیمیایی، روش های تولید و ساخت و انواع مختلفی دارند.

لعاب ها از نظر شکل ظاهری

لعاب اِنگوب

تركیبات رسی شیشه ای است كه قبل از لعاب رنگی روي سطح  بیسکوئیت قرار میگیرد (مابین بدنه و لعاب اصلی) تا در هنگام  لعاب دهی ترانس رنگ بدنه بر روی رنگ  لعاب اصلی تاثیر نگذارد و همچنين تخلخلي روی سطح بدنه باقی نماند.

از خاصیت های دیگر این لعاب جلوگیری از خروج مواد فرار از بیسكوئیت است.

لعاب مات

درجه سختی بالاتری دارند و خصوصا در برابر عوامل شیمیایی مقاوم ترند.

لعاب نیمه شفاف (اپک)

نسبت به لعاب های شفاف سطح را بیشتر پوشش می دهند و ضریب شکست نور بیشتری هم دارند.

لعاب شفاف (ترانسپرنت)

به نسبت لعاب های اپک مصرف کمتری دارد. نور را از خود عبور میدهد و ایرادات روی بدنه دیده می شود. بیشتر برای بدنه های بی رنگ و سفید استفاده می شود.

لعاب معرق

لعابی است که کمتر دراین صنعت استفاده می شود. مقاوت بالا در برابر خوردگی دارد. سختی کم و نرمی بالا از دیگر نشانه های آن است.

لعاب پرسلان یا (سالورسانت)

لعاب هایی که برای پرسلان استفاده می شود با استحکام بالا و مقاوم در برابر سایش و ضربه است.

قیمت_کاشی_سنتی

لعاب ها از نظر ترکیب شیمیایی

لعاب دارای سرب

به دلیل ضریب شکست بالای سرب این لعاب سطحی درخشان و جذاب ایجاد می کند اما این لعاب هم گران است هم اینکه کار با آن خظرناک و احتمال مسمومیت سربی بالاست.

لعاب بدون سرب

لعاب های سخت که در دمای بالای 1150 سیلیسیوس پخت می شوند باید بدون سرب باشند چرا که لعاب های دارای سرب در این دما تجزیه می شوند.

لعاب ها از نظر مقاومت در برابر مواد شیمیایی

یکی از مهمترین ویژگی های لعاب ها مقاومت در برابر مواد شیمیایی است. لعاب به انواع لایه بیرونی محافظ از بده در برابر خوردگی و نفوذ آب را به عهده دارد و نقش اصلی در زیبایی محصول را دارد.

_ مقاوت در برابر حلال های موجود در مواد شوینده مثل: متانول

_ مقاومت در برابر مواد اسیدی مثل: متلین فسفونات اسیدی، فسفریک، نیترو

_ مقاومت در برابر مواد بازی مثل: متلین فسفونات قلیایی، آمونیاک

لعاب ها از نظر روش تولید

لعاب خام

لعابی است که پروسه حرارت دهی و پخت را نمی گذراند، ارزان قیمت است ولی در عین حال با مقاومت شیمیایی بالا. از ترکیب با آب و الکترولیت (محلول آبی که رسانایی الکتریکی آن بیش از آب خالص است مثل متاسلولز کربوکسید) با استراحتی 48 ساعته در حوضچه حاصل می شود.

لعاب نمکی (تبخیری)

این نوع لعاب کاری در کوره های سنتی با دمای پخت پایین در حدود 1200 درجه سانتی گراد انجام می شود و ماده مورد نظر برای لعاب از طریق روزنه هایی وارد کوره می شوند

ابتدا مواد اولیه اشباع می گردد (در کوره تبخیر می شود). سپس بر روی سطح رسوب می کنند(به صورت دوغابی اعمال نمی شود). این لعاب ها حالت جامد دارند و احتمال ترک خوردگی و ریزش در آنها وجود ندارد. اجسامی که به این روش لعاب دهی می شود دارای مقاومت و پایداری بالایی هستند. از آنها برای ساخت ظروف نگهداری الکل، اسید و ساخت کانال های فاضلاب استفاده کی شود.

لعاب فریت

بعضی از اکسیدات موجود در لعاب حلالیت بالایی دارند و جذب بدنه می شوند. برای رفع این مسئله ابتدا مواد اولیه را پخت می گیرند تا ترکیب بهتری ایجاد شود. ترکیب به دست آمده را فریت می گویند.

فریت ها پس از ذوب سریعا سرد می ‌شوند. این ذوب و سرمایش ایجاد شوک حرارتی می کند و ذرات لعاب تبدیل به شیشه می شوند. در ادامه با افزودن اکسیدهای رنگ ساز لعاب به رنگ های متنوع در می آید.

لعاب فلدسپات

این لعاب شفاف است و در دمای بالا پخت می شود. در ترکیباتش فلدسپات، کوارتز، ، آهک، خاک رس، کائولن و پودر ضایعات سرامیک موجود است. از ویژگی های آن براقیت زیاد و ایجاد حسی لطیف بر سطح ظروف است.

لعاب تالک

با افزودن پودر تالک به لعاب فلدسپات به دست می آید. یک پنجم تولید تالک جهان در صنعت سرامیک مصرف می شود. لعابی کاملا سفید است.

تالک هنگامی در لعاب به کار می رود که به منیزیم و سیلیس نیاز باشد. و به عنوان کمک به مقاومت در برابر شوک حرارتی مورد استفاده است.

لعاب رنگی

با افزودن اکسیدهای رنگی به مواد اولیه تولید می شود. با توجه به دماهای مختلف پخت، لعاب های رنگی به دو دسته پخت بالا و پخت پایین تقسیم می شوند. لعاب پخت بالا در دمای بالای 1250 درجه و پخت پایین زیر این دما تولید می شود.

خرید کاشی سنتی و سرامیک

این متریال یکی از مهمترین پوشش دهنده‌های ساختمانی است که روز به روز استفاده از آن گسترده تر می‌شود به گونه ای که امروزه حتی به جای گچ در دیوارها و سقف بناها و به جای شیشه در نمای ساختمان‌ها استفاده می‌شود.

قیمت سرامیک و کاشی سنتی

یک متریال الزامی در ساخت و ساز است که در انتخاب آن نکات بسیاری را باید رعایت نمود اما همه این نکات تحت تاثیر قیمت هستند.

بودجه شما به شما اجازه می‌دهد که بازه کیفیت و طرح و رنگ را انتخاب نمایید در نتیجه لازم است روی قیمت توجه بیشتری نمایید
همانگونه که گفته شد این متریال ارتباط مستقیمی با صنعت ساختمان و صنعت سیمان دارد در نتیجه هر تغییر قیمتی در این صنایع می‌تواند در قیمت این متریال نیز موثر باشد.

هر چند در سالهای اخیر با وجود رکود صنعت ساختمان و کاهش ساخت و ساز به دلیل همه گیری بیماری کرونا شاهد افزایش قیمت مصالح ساختمانی بوده ایم.

قیمت سرامیک و خرید کاشی سنتی در کشور یک قیمت تصویب شده است و همه ی شرکت‌های تولید کننده زیر نظر مستقیم انجمن صنفی تولید کنندگان کشور هستند و هیچ شرکتی اجازه افزایش قیمت بدون دریافت مجوز رسمی از این انجمن صنفی یا سایر ارگان‌های دولتی ندارد.

عوامل موثر بر قیمت و خرید کاشی سنتی و سرامیک

قیمت و خرید به عوامل متعددی بستگی دارد  که در این مقاله به مرور آنها می پردازیم.

امروزه این متریال دراشکال و طرح‌های مختلف با استفاده از مواد اولیه متفاوتی در کیفیت‌های مختلف ساخته می‌شود. هر یک از این پارمترها می‌توانند عاملی تاثیر گذار در قیمت آن  باشند.

ویژگی ها ، مزایا و معایب

  • از مصالح ساختمانی و سنگی مصنوعی محسوب می شود، که دارای ابعاد معمولا مربع و مستطیل است وضخامت آن از چند میلی متر تا چند سانتیمتر می باشد.
  • پوششی جذاب برای اجزای مختلف ساختمان مثل کف، دیوارها و سقف است و از گذشته های دور معماران علاوه بر اینکه برای جلوگیری از نفوذ رطوبت به کف و دیواره های ساختمان از این متریال استفاده می کردند برای آنها این متریال بیشتر کاربرد تزیینی و لوکس داشته است که آثار باقیمانده از معماری ایلامی چغازنبیل و امپراطوری هخامنشی و ساسانی گواهی بر آن است.
  • امروزه نیز زیبایی عامل اول درخرید محسوب می شود.

سخن آخر درباره خرید کاشی سنتی

با پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن روش‌های نوین برای تولید در هر نوع طرح و رنگی با بالاترین کیفیت‌ها حتی سخت ترین مصالح ساختمانی پوشش دهنده نیز در برابر این متریال سر خم نمودند.
امروزه مهم نیست سطح کجا و چه باشد کف پارکینگ یا کف کارخانه ای که با مواد اسیدی در ارتباط است یا دیوار همیشه مرطوب استخرها یا سقف یک سالن مجلل یا نمای یک آسمان خراش چد طبقه، این صنعت توانسته است برای پوشش همه ی اینها متریال اختصاصی تولید نماید و نیاز جامعه را با خرید کاشی سنتی و قیمت سرامیک مطلوب برطرف نماید.

پیشینه این صنعت به شکل امروزی در ایران به حدود هفتاد سال پیش برمی گردد که با راه اندازی اولین کارخانه صنعتی خط تولید پا به عرصه صنعتی سازی این متریال ساختمانی مهم گذاشت. پیش از آن نیز ایران همواره یکی از کشورهای پیشرو در ساخت و تولید در اعصار مختلف از زمان اختراع این محصول به عنوان یک پوشش دهنده ساختمانی بوده است.
خرید کاشی سنتی در ایران از بازار ویژه ای برخودار است. این صنعت به عنوان یکی از برترین صنایع ارز آور کشور شناخته می‌شود که در سال‌های گذشته همواره به عنوان یکی از ده تولید کننده و صادرکننده برتر جهان شناخته شده است. در ایران بیش از 150 کارخانه فعال وجود دارد که  با قیمت های متنوع و قابل قبولی در برندهای معتبر تولید می‌شوند تا جایی که برخی از این برندها درعرصه جهانی اسم و رسم قابل توجهی دارند و سرآمد تولیدات خارجی هستند.

Call Now Buttonمشاوره و خرید