قیمت و خرید کاشی هفت رنگ

قیمت و خرید کاشی هفت رنگ

کاشی هفت رنگ، تزئینی در هنر ایرانی برای بیان شکوه و زیبایی است.

کاشی_هفت_رنگ

مراحل سفارش و خرید کاشی هفت رنگ

قبل از خرید کاشی هفت رنگ بهتر است تا حدودی در مورد نوع بدنه و لعاب کاشی سنتی اطلاعاتی داشته باشید.

ما برای ساخت کاشی هفت رنگ به طور معمول از 2 نوع بدنه استفاده می کنیم. یکی بدنه کاشی های بهداشتی موجود در بازار و دوم بدنه های سنتی تولیدی خودمان.

خرید و قیمت کاشی هفت رنگ روی بدنه بهداشتی:

_بدنه های بهداشتی همانطور که از اسم آنها پیداست برای سرویس های بهداشتی تولید می شود از همین جهت باید جذب آب پایینی داشته باشد تا به مرور زمان در این محیطها آسیب نبیند. پس پیشنهاد ما به دوستانی که میخواهند در فضاهای این چنینی و مرطوب کار کنند این است که از این نوع بدنه برای خرید کاشی هفت رنگ خود استفاده کنند.

_برش زدن کاشی های بهداشتی ساده نبوده و باعث لعاب پریدگی اطراف محل برش می شود. در مواردی که امکان آن وجود داشته باشد ما برشها را ایجاد و سپس لعاب دهی را انجام میدهیم به این طریق محل پریدگی لعاب با لعاب جدید پر می شود.

_ضخامت کاشی های بهداشتی معمولا بین 5 تا 8 میلی متر است.

خرید و قیمت کاشی هفت رنگ روی بدنه سنتی:

_بدنه های سنتی تولید ما به علت تفاوتی که در ساختار بدنه به نسبت کاشی بهداشتی دارد به طور مثال استفاده از بنتونیت یا (گل سرشوی) که باعث شکل پذیری و چسبندگی مصالح می شود.

جذب آب بدنه را بالا برده نتیجتا برای مکانهایی مثل سرویس های بهداشتی مناسب نیست، اما همین عامل باعث می شود که چسبندگی بسیار زیادی بین ملات و این نوع بدنه در هنگام اجرا ایجاد شود و مقاومت این نوع کاشی را در دراز مدت بسیار بالا ببرد.

_برش کاری بر روی کاشی سنتی بسیار ساده انجام می شود. در خراسان دسترسی به سیلیس از دیر باز آسان بوده و ما در تولید بدنه کاشی هفت رنگ از سیلیس استفاده می کنیم. سیلیس اسکلت بندی بدنه است، مقاومت مکانیکی و ضربه پذیری بدنه را بالا می برد و از طرفی بدنه ای شبیه به بدنه کاشی معرق می دهد که بدون لعاب پریدگی به سادگی برش می خورد.

_ضخامت کاشی سنتی 15 میلی متر است.

مراحل تولید و خرید کاشی هفت رنگ

_ ابتدا طرح مورد نظر را انتخاب می کنیم این طرح می تواند منظره، نقاشی، خط نوشته، اسلیمی ختایی، گل و بوته و یا نقوش هندسی باشد.

_به اندازه طرح مورد نظر کاشی های سفید 20*20 را اصطلاحا پهن میکنیم یعنی اگر طرح ما 1 مترمربع باشد 25 عدد کاشی روی زمین کنار هم قرار میدهیم.

_نقاش طرح مورد نظر را با قلم مو و لعاب روی کاشی ترسیم می کند. اگر خط نوشته باشد خطاط با دوا گلی متن را می نویسد (دوا گلی در حرارت کوره میپرد). اگر از نقوش اسلیمی، ختایی و هندسی پلات داشته باشیم با سوزن کاری طرح روی کاغذ نقشه و خواباندن آن روی کاشی ها و کشیدن گرده زغال روی طرح آن را بر روی کاشی منتقل میکنیم.

_طرحی که روی کاشی سفید داریم را با اکسید منگنز که سیاه رنگ است قلم گیری می کنیم.

_طبق رنگ بندی که داریم قسمتهای مختلف طرح قلم گیری شده را لعاب رنگ آمیزی میکنیم.

_بعد از خشک شدن رنگ و لعاب در دمای 1050 درجه سانتی گراد کاشی را در کوره رول یا سنتی پخت میگیریم.

فیمت_کاشی_هفت_رنگ

چگونگی سفارش و خرید کاشی هفت رنگ

_ توصیه میکنیم که حتما از مشاوره رایگان و چندین ساله آرچی لرن در پروژه های معماری سنتی  قبل از خرید کاشی هفت رنگ استفاده بفرمایید.

_اندازه های مورد نیازتان را حتی المقدور دقیق اعلام بفرمایید.

_اگر قسمتی از پروژه تان انجام شده و برای لچک و یا اسپر و کتیبه کاشی نیاز دارید ترجیحا چرمه برداری کنید در این خصوص مشاورانمان راهنماییتان میکنند.

تفاوت کاشی هفت رنگ و کاشی معرق در چیست؟

کاشی هفت رنگ تایل تایل است اما کاشی معرق به صورت پازل کار می شود.

Call Now Buttonمشاوره و خرید