راهنمای کامل خرید کاشی هفت رنگ

کاشی هفت رنگ

با توجه به قیمت کاشی هفت رنگ، بهترین تزئین برای بیان شکوه و زیبایی است.

خرید کاشی هفت رنگ

مراحل سفارش و خرید کاشی هفت رنگ

قبل از خرید کاشی هفت رنگ نکات مهمی درمورد طریقه ساخت و نوع بدنه و لعاب کاشی سنتی وجود دارد که باید حتما از آنها اطلاع داشته باشید که در این صفحه به صورت کامل آن ها را برای شما شرح داده ایم. ما برای ساخت و تولید کاشی هفت رنگ معمولا از دو نوع بدنه استفاده می کنیم. یکی بدنه کاشی های بهداشتی و آماده موجود در بازار و دیگری هم بدنه های سنتی که توسط خودمان تولید می شود.

دریافت مشاوره رایگان برای خرید کاشی هفت رنگ

قیمت_کاشی_هفت-رنگ

قیمت کاشی سنتی هفت رنگ به چه عواملی بستگی دارد؟

موارد زیادی هستند که بر قیمت کاشی هفت رنگ تاثیر می گذارند که در این بخش آن موارد را با هم بررسی می کنیم:

ابعاد بدنه: ابعاد همیشه یکی از موارد تاثیرگذار در قیمت کاشی هفت رنگ بوده و هست. بر خلاف تصور بسیاری از عزیزان که فکر می کنند کاشی های بزرگتر قیمت بالاتری دارند باید بگوییم که این طور نیست. کاشی هایی با ابعاد کوچکتر با توجه به اینکه تولیدی پر زحمت تر و سخت تر دارند قیمت بالاتری دارند.

رای مثال فرق قیمت میان کاشی 5 در 5 و کاشی با ابعاد 20 در20 به بیش از یک میلیون تومان در هر متر نیز می رسد.

کیفیت و جنس بدنه کاشی: کیفیت و جنس بدنه اصلی ترین موضوع در قیمت این مصالح است. هرچه کیفیت کاشی بالاتر باشد و قطر بدنه بالاتر باشد استحکام کاشی بیشتر است و در برابر ضربه و فشار مقاومت بالاتری دارد. به طور معمول سرامیک از کاشی بدنه قطور تری دارد و مقاومت بالاتری نیز دارد.

سرامیک و یا کاشی پرسلانی یکی از مستحکم ترین و قطور ترین بدنه ها در بین کاشی ها و سرامیک های موجود در بازار را دارد و مقاومت بسیار بالایی در برابر فشار دارد به طوری که اگر یک ماشین مانند نیسان روی آن پارک کند این متریال هیچ آسیبی نمی بیند.

ضخامت بدنه: طبیعتا همانطور که گفتیم کاشی ای که بدنه آن ضخامت بالاتری داشته باشد مانند کاشی پرسلانی، قیمت بالاتری نیز خواهد داشت. اما نکته اینجاست که به دلیل اینکه تولید این کاشی های قطور به روش هفت رنگ کمی دشوار است، در قیمت تاثیر دارد و قیمت را بالا می برد اما کاشی ای با کیفیت تولید می شود همانند بعضی کاشی های استفاده شده در حرم امام رضا(ع) که چند صد سال قدمت دارند.

روش تولید: روش تولید و کیفیت و دقت در تولید نیز یکی از موارد و نکته های مهم در قیمت کاشی هفت رنگ است که دلیل اصلی تفاوت قیمت بین تولیدکننده های مختلف است. هر تولیدکننده ای به نسبت دقت و کیفیتی که کاشی را تولید می کند آن را قیمت گذاری می کند.

طرح: همانطور که می دانید این کاشی ها توسط طراحان و هنرمندان عزیز با دست طراحی و نقاشی می شوند و به همین دلیل طرح هایی که پیچیدگی بالاتری دارند زمان بیشتری برای تولید می برند و قیمت بالاتری نیز دارند و طرح هایی که ساده هستند قیمت پایین تری دارند.

حجم سفارش: حجم سفارش نیز می تواند یکی از موارد تاثیر گذار بر قیمت باشند و اگر شما خرید کاشی هفت رنگ را در متراژ های بالا داشته باشید قطعا قیمت پایین تری برای شما خواهد داشت.

رنگ آمیزی: کاشی سنتی از دو رنگ به بالا تولید می شود و در صورتی که این رنگ ها افزایش پیدا کند و چندین رنگ اضافه شود، روند تولید کمی پیچیده تر می شود و قیمت کاشی هفت رنگ نیز بالاتر می رود.

مواردی که در این بخش برای شما شرح دادیم تنها گوشه ای از موارد تاثیرگذار بر قیمت کاشی هفت رنگ بود و هزار و یک مورد دیگر در قیمت می تواند تاثیر بگذارد، اما اگر این بخش را به صورت کامل مطالعه کرده باشید دانش کافی از قیمت این کاشی ها برای خرید را دارید و می دانید که در چه صورتی قیمت کاشی بالاتر و یا پایین تر می رود.

کاشی_هفت_رنگ_شیراز

خرید و قیمت کاشی هفت رنگ روی بدنه بهداشتی:

بدنه های بهداشتی همانطور که از اسم آنها پیداست برای سرویس های بهداشتی تولید می شوند به همین دلیل جذب آب بسیار کمی دارند و برای محیط هایی که در معرض رطوبت و آب قرار دارند بسیار عالی هستند و برای محیط هایی مانند حمام و سرویس بهداشتی و استخر و …  می توانید خرید کاشی هفت رنگ با طرح های مختلف بر روی بدنه بهداشتی انجام دهید.

ضخامت این کاشی ها معمولا بین 5 تا 8 میلی متر است و برش زدن آن ها کار ساده ای نیست و در زمان برش، کمی لعاب پریدگی روی این کاشی ها ایجاد می شود. در موقعیت هایی که امکان آن وجود داشته باشد ما برش ها را ایجاد می کنیم و سپس دوباره لعاب دهی انجام میدهیم و به این طریق محل پریدگی لعاب، با لعاب جدید پر می شود.

خرید_کاشی_هفت-رنگ

خرید و قیمت کاشی هفت رنگ روی بدنه سنتی:

همانطور که قبل تر گفتیم بدنه های بهداشتی در بازار موجود هستند اما بدنه های سنتی را ما تولید میکنیم. بدنه های سنتی تولید ما به علت تفاوتی که در ساختار بدنه به نسبت کاشی بهداشتی دارد به طور مثال استفاده از بنتونیت یا (گل سرشوی) که باعث شکل پذیری و چسبندگی مصالح می شود جذب آب بدنه را بالا برده. نتیجتا برای مکان هایی مثل سرویس های بهداشتی مناسب نیست.

اما همین عامل باعث می شود که چسبندگی بسیار زیادی بین ملات و این نوع بدنه در هنگام اجرا ایجاد شود و مقاومت این نوع کاشی را در دراز مدت بسیار بالا ببرد. ضخامت این کاشی 15 میلی متر است و ضخامت بیشتری نسبت به کاشی بهداشتی دارد و به همین دلیل مقاومت بالاتری نیز در برابر فشار دارد. برش کاری بر روی کاشی سنتی بسیار ساده انجام می شود.

در خراسان دسترسی به سیلیس از دیر باز آسان بوده و ما در تولید بدنه کاشی هفت رنگ از سیلیس استفاده می کنیم. سیلیس اسکلت بندی بدنه است، مقاومت مکانیکی و ضربه پذیری بدنه را بالا می برد و از طرفی بدنه ای شبیه به بدنه کاشی معرق می دهد که بدون لعاب پریدگی به سادگی برش می خورد.

قیمت_هر_متر_کاشی_سنتی

مراحل تولید و خرید کاشی هفت رنگ

اولین قدم در تولید کاشی هفت رنگ انتخاب طرح و نقش کاشی است که می تواند یک منظره، خط نوشته، اسلیمی ختایی، گل و بوته و یا نقوش هندسی باشد. به اندازه طرحی که انتخاب کردیم کاشی های سفید با ابعاد 20 در 20 را اصطلاحا پهن می کنیم، یعنی اگر طرح ما 1 متر مربع باشد 25 عدد کاشی روی زمین کنار هم قرار می دهیم. سپس طراح، طرح مورد نظر را با استفاده از قلم مو و لعاب روی کاشی رسم می کند. اگر طرح خط نوشته باشد خطاط با دوا گلی متن را می نویسد(دوا گلی در حرارت کوره می پرد).

قیمت_کاشی_هفت-رنگ

اگر از نقوش اسلیمی، ختایی و هندسی پلات داشته باشیم با استفاده از سوزن کاری طرح را روی کاغ نقشه و خواباندن آن روی کاشی ها و کشیدن گرده ذغال روی طرح آن را بر روی کاشی منتقل می کنیم. حالا طرحی که روی کاشی سفید داریم را با استفاده از اکسید منگز که سیاه رنگ است قلم گیری می کنیم. طبق رنگبندی ای که انتخاب کردیم قسمت های مختلف طرح قلم گیری شده را با لعاب رنگ آمیزی می کنیم. پس از خشک شدن رنگ و لعاب کاشی، در دمای 1050 درجه سانتی گراد کاشی را در کوره رول و یا سنتی پخت می کنیم. پس از پخت کامل کاشی ها را از داخل کوره در میاوریم و بله! کاشی ما آماده است.

فیمت_کاشی_هفت_رنگ

چگونگی سفارش و خرید کاشی هفت رنگ

قیمت انواع کاشی هفت رنگ تولید شده توسط گروه کارخانجاتی آرچی لرن با بالاترین کیفیت هر متر مربع 580/000 تومان تا 1/250/000 بسته به انتخاب شما است. البته این قیمت یک قیمتی تقریبی است و برای اطلاع دقیق از قیمت کاشی هفت رنگ می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

اگر قسمتی از پروژه تان انجام شده است و برای لچک و یا اسپر و کتیبه، کاشی نیاز دارید ترجیها چرمه برداری کنید و در این خصوص می توانید از مشاوران ما مشورت بگیرید.

گروه ما بیش از 50 سال است که در عرصه تولیدات کاشی سنتی فعالیت می کند و یکی از بزرگترین تولیدکنندگان این محصولات در ایران است. برای دریافت مشاوره و یا ثبت سفارش می توانید از طریق شماره های درج شده پایین وبسایت و یا دکمه مشاوره رایگان واتس اپ کنار صفحه اقدام به ارتباط با کارشناسان گروه ما بکنید.

تفاوت کاشی هفت رنگ و کاشی معرق در چیست؟

کاشی هفت رنگ تایل تایل است اما کاشی معرق به صورت پازل کار می شود.

مشاوره و خرید