تکسچر کاشی سنتی

تکسچر سنتی چیست؟

یکی از دغدغه های اصلی ویژوال آرتیست ها و معمارانی که در حوزه معماری ایرانی مراکشی یا معماری اسلامی کار می کنند ساخت تکسچر کاشی سنتی ایرانی و یا تکسچر کاشی مراکشی است. مجموعه کاشی سنتی آرچی لرن با سال ها سابقه کار و فعالیت در معماری ایرانی برای همواره کردن مسیر رندرگیری عزیزان تعدادی زیادی تکسچر سنتی ایرانی و مخصوصا تکسچر کاشی ایرانی را به صورت رایگان در وبسایت قرار داده است. امیدواریم با دانلود تکسچرها و متریال کاشی سنتی با کیفیت بتوانید رندرهای رئال تر و زیباتری ارائه کنید.

تکسچر_کاشی_سنتی

تفاوت تکسچر کاشی با متریال کاشی

تفاوت تکسچر کاشی با متریال کاشی در چیست؟ در واقع تکسچر بخشی از متریال است. توضیح آن بسیار ساده است تکسچر کاشی همان عکسی است که بافت کاشی، رگه ها و جزئیات آن را نشان می دهد. حال آنکه متریال کاشی به جز نمایش عکس، مشخص می کند که مثلا کاشی چه مقدار براق یا مات باشد، جه میزان زبری و نرمی داشته باشد و یا با اعمال حالتی به اسم دیسپلیس عمق را به سطح تکسچر کاشی داد.

تکسچر کاشی سنتی

عزیزانی به این صفحه هدایت شده اند از من بهتر می دانند که تکسچر کاشی سنتی به چه معناست و نیازی به توضیح اضافه نیست. اما خیلی کوتاه اطلاعاتی راجب تکسچر کاشی های سنتی روی وبسایت میدهم. هر تکسچر کاشی سنتی که دانلود کنید علاوه بر اینکه با کیفیت بالایی که دارند کمک زیادی به زیبایی رندرهای شما می کنند ما می توانیم همان تکسچر کاشی ایرانی که انتخاب کردید را عینا برایتان تولید کنیم و در پروژه خود همان متریال کاشی سنتی را اجرا کنید.

متریال کاشی سنتی

همه عزیزان می دانند که تفاوت متریال کاشی سنتی با تکسچر کاشی سنتی چیست. تکسچر جزئی از متریال است یعنی تکسچر یه تصویر است و میزان براقیت، زبری و نرمی و مسائل دیگر در مجموعه تکسچر کاشی را تبدیل به متریال کاشی سنتی می کند. در دنیای واقعی هم ما وقتی کاشی را تولید می کنیم با درصد لعاب و میزان حرارتی که در کوره به کاشی می دهیم می توانیم خصوصیات نهایی متریال کاشی سنتی خارج شده از کوره را نشخص کنیم پس با خیال راحت سلیقه تان را رندر کنید.

متریال_کاشی_سنتی

تکسچر سنتی ایرانی

هنر معماری ایرانی به قدری گسترده و جامع است که نمی توان گفت ما تعداد محدودی طرح داریم و به راحتی می توانیم تمام تکسچرهای سنتی ایرانی را بسازیم. قطعا می دانید که طرح های ختایی اسلیمی، گل و مرغ، گره های هندسی فقط بخشی از تکسچر های سنتی ایرانی را در بر می گیرد.

تکسچر کاشی ایرانی

در بالا اشاره کردیم که تکسچر سنتی ایرانی گستردگی بسیاری دارد. کاشی فقط به عنوان بخشی از تزئینات معماری خود شامل هزاران طرح است. تکسچر کاشی ایرانی با کیفیت متاسفانه به سختی در دسترس است. شما می توانید  از وبسایت آرچی لرن تکسچر کاشی سنتی در طرح های مختلف که تماما قابل سفارش و تولید هستند را رایگان دانلود کنید.

تکسچر کاشی کف

بخشی وسیعی از تصویر رندر داخلی مربوط به تکسچر کاشی کف است . اگر این قسمت خوب از کار در بیاید روی کل رندر تاثیر می گذارد. به علت اینکه معمولا متراژ این قسمت بالاست تکسچر کاشی کف کم کیفیت باعث می شود تکرار در رندر دیده شود و این ایراد بزرگیست. دانلود رایگان تکسچر کاشی کف را به راحتی از صفحه مخصوص آن انجام دهید.

تکسچر کاشی مراکشی

بخش بزرگی از تولیدات کاشی ما مربوط به طرح های مراکشی است. که به علت رنگ و لعاب جذابی که دارد باید تکسچر کاشی مراکشی فوق العاده با کیفیت باشد. هر تکسچر مراکشی که در کارتان داشته باشد قابلیت تولید دارد.

تکسچر_کاشی_مراکشی

تکسچر کاشی دست ساز

به کاشی هایی که در ساخت آنها از ابزارهای ساده و دستی استفده می شود. دست ساز می گویند. طبیعتا تکسچر کاشی دست ساز هم موجود نیست مگر اینکه یک تولید کننده بعد تولید این کاشی ها از آن ها عکس برداری کند و تکسچرشان را بسازد. ما در مجموعه کاشی سنتی آرچی لرن تکسچر کاشی دست سازهای خودمان را تولید و در اختیار معماران عزیز قرار دادیم.

تکسچر کاشی لعاب دار

تمام کاشی های به نوعی لعابی محسوب می شوند. ولی چیزی که به عنوان تکسچر کاشی لعاب دار برای معماران تعریف شده است شامل تکسچر کاشی سنتی می باشد. نگران این موضوع نباشید فایل دانلود رایگان تکسچر کاشی لعاب دار در انواع مختلف آپلود شده است.

تکسچر کاشی هفت رنگ

یکی از زیبایی های کاشی کاری ایرانی مدیون هفت رنگ اشت. تکسچر کاشی هفت رنگ با طرح های، اسلیمی، ختائی، گل و مرغ، اشکال هندسی و … را برای دانلود رایگان قرار داده ایم که کمکی هر چند کوچک به طراحی معماری ایرانی کرده باشیم.

تکسچر_کاشی_هفت_رنگ

تکسچر کاشی لعابدار سبز

بین تکسچر کاشی سنتی یکی از بالاترین آمارها مربوط به تکسچر کاشی لعاب دار سبز است. رنگی در بین تکسچرهای سنتی و مدرن بسیار پر طرف دار است.

تکسچر کاشی فیروزه ای

رنگ فیروزه ای یاد آور کاشی های ایرانی است. به محض اینکه در ذهن تکسچر کاشی آبی فیروزه ای را تصور کنید به یاد گنبد و حوض و دیگر عناصر معماری سنتی می افتید. تکسچر سنتی فیروزه ای در طیف های رنگی تکسچر کاشی سنتی آبی، تکسچر کاشی سبز و انواع متریال کاشی فیروزه ای در دسترستان است.

تکسچر مذهبی و تکسچر کاشی مسجد

در طراحی معماری اسلامی چالش های فراوانی وجود دارد. مهم ترین آن در رندرینگ تکسچر معماری اسلامی است. تکسچر مذهبی مثل: تکسچر مسجد، تکسچر گنبد، تکسچر محراب و کلا تکسچر معماری ایرانی در دسترس نیست ما سعی کردیم که به عنوان طراح و مجری معماری ایرانی و تولید کننده انواع کاشی های سنتی در حد توان تکسچر های معماری اسلامی را تجمیع و برای دانلود رایگان در اختیار عزیزان قرار دهیم.

مدل سه بعدی مسجد

موضوع مدل آماده و مدل سه بعدی مسجد از تکسچر مسجد جداست. مثل تفاوت تمام مدل ها و تکسچرها که اولی فایل حجمی با فرمت های تری دی است و دومی فایل تصویر. پس اگر مدل آماده مسجد مثلا یک آبجکت مناره مسجد موجود باشد. کلی زمان و هزینه در پروژه رندرینگ کاهش پیدا می کند. از همین رو سعی کردیم آبجکت گنبد و مناره و دیگر مدل های سه بعدی مسجد را به همراه تکسچر کاشی سنتی برای دانلود رایگان قرار دهیم.

تکسچر_کاشی_سنتی

دانلود تکسچر کاشی سنتی از آرچی لرن

ما یک گروه تولیدکننده کاشی های مدرن و سنتی در ایران هستیم که بیش از 50 سال است که در این حوضه به صورت تخصصی فعالیت می کنیم. بیش از 50 مدل تسکچر کاشی سنتی با کیفیت بسیار بالا توسط متخصصان ما جمع آوری شده و به صورت رایگان در وبسایت قرار گرفته است که می توانید آن ها را دانلود کنید و لذت ببرید.

خبر خوب این که هر نوع طرح و رنگ و مدلی از کاشی سنتی و مدرن که در رندر خود از تکسچر کاشی آن استفاده کردید و به دنبال خرید آن متریال هستید و قصد استفاده از آن در پروژه اجرایی خود را دارید در گروه ما قابل تولید است. برای ثبت سفارش اصلا نیاز به داشتن تکسچر کاشی نیست و حتی اگر یک عکس بی کیفیت از آن متریال نیز داشته باشید می توانید آن را سفارش دهید.

برای ثبت سفارش فقط کافیست عکس و یا تکسچر کاشی مورد نظر را برای ما به شماره 09153069688 در یکی از پیام رسان ها ارسال نمایید تا ما کاشی سنتی و یا مدرن با طرح و رنگ و ابعاد مد نظرتان را تولید کنیم و به هر کجای ایران که هستید ارسال نماییم.

مشاوره و خرید