قیمت و خرید کاشی استخری و حوض

قیمت و خرید کاشی استخری و حوض

تصویری زیباتر از آنچه که از استخر دارید با کاشی های رنگی برایتان می سازیم

کاشی_استخری_حوض

مطلبی که قبل از خرید کاشی استخر باید بدانید

قبل از هر چیز به این نکته مهم اشاره کنیم که هر طرحی که برای کاشی استخری و یا کاشی حوض در دست داشته باشید و یا حتی در رویاهایتان دیده باشید می توانیم برایتان بسازیم!

نکات فنی که در خرید و قیمت کاشی استخر باید در نظر بگیرید

مهم ترین مسئله در انتخاب سرامیک و کاشی سنتی این است که جذب آب کاشی استخری باید صفر باشد. یعنی اگر روی بدنه بدون لعاب یعنی قسمت پشتی کاشی آب بریزید متوجه می شوید که هیچ آبی به داخل بدنه نفوذ نمی کند.

در صورتی که در کاشی های دیگر آب به بدنه نفوذ میکند یعنی درصدی جذب آب دارند. در واقع همین عدم جذب آب باعث مقاومت در برابر یخ زدگی هم می شود.

اما در مجموع اگر استخر در فضای خارجی و رو باز ساختمان باشد بهتر است از سرامیک استخری استفاده کنیم و در فضاهای داخلی از کاشی استخری.

در فضاهای داخلی هم به علت مقاومت بیشتر سرامیک در برابر ضربه و فشار بهتر است در کف از سرامیک استخری و در بدنه از کاشی استخری استفاده کنیم.

برخی از کارفرمایان عزیز تصور می کنند کاشی حوض و کاشی استخری فقط در ابعاد خیلی کوچک تولید می شود حال آنکه ابعاد تولیدی در مجموعه ما متنوع است.

فقط نکته قابل توجه این است که ابعاد کوچکتر ایمنی بیشتری دارند مثلا کاشی 20*20 بهتر از کاشی 40*40 است چرا که ارز سر خوردن افراد جلوگیری می کند.

کیفیت بالای لعاب علاوه بر زیبا بودن، سطحی بهداشتی و مقاوم در برابر خوردگی ایجاد می کند و باعث می شود فضای استخر و یا حوض بیشتر از آن چیزی هست معلوم شود.

کاشی_استخری

چرا قیمت و خرید کاشی استخری از آرچی لرن؟

تنوع طرح کاشی استخری در دنیا بسیار بالاست. طرح های مینیاتوری، مراکشی، اسپانیایی و … که با توجه به هزینه بسیار بالای واردات به هیچ وجه توجیه اقتصادی ندارد. حال آنکه به جرات میتوان گفت که مجموعه آرچی لرن تمام این طرح ها را تولید و حتی با توجه به دردسترس بودن خاک مناسب و تجربه بالا در تولید بدنه های مقاوم از نمونه های اروپائی پیشی گرفته است.

کاشی_استخر

کاشی حوض در معماری ایرانی

در لغت نامه حوض گودالی است در زمین، که با سیمان، آجر و یا سنگ برای نگهداری آب می ساخته اند. ایرانیان آب را جزیی از محیط زندگی خود به شمار می آوردند و حوض ایرانی جایگاهی برای حضور آب در بنا به شمار می رفت، که نقشی در خنک کردن هوا داشت و مهم تر از آن منظره زیبایی ایجاد می کرد.

پس از پیدایش کاشی در معماری ایران این زیبایی دو چندان شد و بیشتر از قبل مورد توجه قرار گرفت.

کاشی_حوض_ایرانی

خرید و قیمت کاشی حوض ایرانی

با توجه به فرهنگ و روحیات ایرانیان کاشی حوض ایرانی بیشتر به رنگ های لاجورد، آبی، فیروزه ای و سبز است اما قبل از خرید کاشی حوض توجه به این موضوع که چه رنگی با کف و قسمت های دیگر بنا ارتباط خوبی پیدا می کند اهمیت دارد.

در این خصوص با هر سلیقه ای که دارید آرشیو ما در اختیار شماست. و با توجه به چند دهه تجربه مجموعه معماری سنتی در حوزه طراحی و اجرای خانه های ایرانی از مشاوره رایگان طراحان ما استفاده کنید.

قیمت و خرید کاشی حوض مراکشی

مراکش در طول تاریخ همواره از فرهنگی غنی و متنوع برخوردار بوده و، ویژگی‌های خاص خود را داشته.

مراکش تنها کشور عربی است که از سوی امپراطوری عثمانی مورد تهاجم قرار نگرفت همین امر یکی از دلایلی است که فرهنگ و معماری این کشور را منحصر به فرد باقی گذاشته و معماری بیزانس بر آن چیره نشده است.

در مجموع مراکش ها مقاومت بسیاری در برابر فرهنگ های بیگانه داشته اند و هویت فرهنگی و هنری خودشان در اولویت بوده است. به طوری که هنوز می بینیم در اکثر جلسات رسمی و دیپلماتیک هم با لباس سنتی خودشان ظاهر می شوند.

طرح های هندسی عمدتا ریز نقش با رنگ های جذاب نیز جزئی از همین فرهنگشان است که نه تنها حفظ شده بلکه به اکثر نقاط جهان صادر شده.

بسیاری از کشورهای اروپایی مشتری پر و پا قرص این سبک کاشی هستند حتی گاهی این کاشی ها را به کاشی اسپانیایی نیز می شناسند.

علت این بوده در زمانی که اکثر کشورهای آفریقایی مستعمره اسپانیا بودند همان کاشی های مراکشی وارد فرهنگ و معماری اسپانیایی شد.

آثار تاریخی بسیاری در شهرهای رباط، کازابلانکا، طنجه، حمرا، مکناس، فاس کاخ ها و مقبره پادشاهان زیادی مزین به این طرح کاشی هاست.

حال اینکه برای قیمت و خرید کاشی حوض مراکشی و آوردن این سبک معماری به بنای خود کافیست یک تماس بگیرید!

Call Now Buttonمشاوره و خرید